apiterapia

Pszczela apteka

Tajemnica zdrowia ludzkiego w bardzo dużym stopniu tkwi w jego metabolizmie, a więc w procesach przemiany materii, które odbywają się w naszym organizmie i maja znaczący wpływ na jego harmonijne funkcjonowanie. Ta harmonia będzie zachowana tylko wtedy, kiedy prawidłowe będą czynniki wewnętrzne i zewnętrzne a wśród nich ten najważniejszy jakim jest odżywianie. Ale przecież często to właśnie nasze odżywianie pozostawia wiele do życzenia. Często jemy byle jak, byle co, aby tylko szybko się nasycić.

Konsekwencją tego jest występowanie zaburzeń metabolizmu i naszego zdrowia. Czegoś zaczyna nam brakować, coś już się rozregulowało. Zanim się zorientujemy jest już za późno i czeka nas długotrwałe i kosztowne leczenie. Wtedy dopiero zastanawiamy się jak można było temu zapobiec. Co można było zrobić lepiej. Nie musimy szukać daleko, wiele odpowiedzi na nasze pytania i remedium na nasze problemu ze zdrowiem znajduje się niedaleko nas. To właśnie pszczoły dostarczają nam rozwiązań nie tylko na większość naszych problemów ze zdrowiem ale przede wszystkim pomogą nam wzmocnić nasz organizm i uodpornić go na różnego rodzaju wirusy czy bakterie nam zagrażające.

apiterapia

Można wręcz powiedzieć, że pasieka to doskonała naturalna apteka, wszechstronnie zaopatrzona w olbrzymi asortyment drogocennych środków leczniczych takich jak pyłek, propolis, miód i jad pszczeli. Są one dostępne dla każdego z nas, w dużej ilości i bez jakiejkolwiek recepty. Kiedy po wyczerpującej pracy, czując jeszcze zmęczenie i godziny spędzone przy wykonywaniu naszych codziennych zadań przypomnimy sobie w końcu o naszym zdrowiu sięgnijmy jak najszybciej po produkty pszczele. Możemy zacząć od pyłku pszczelego. Jest to najbardziej wszechstronny wręcz życiodajny preparat pszczeli. Pyłek jest naturalnym, bogatym i mało skażonym źródłem aminokwasów, enzymów, witamin i hormonów a więc podstawowych substancji decydujących o prawidłowym funkcjonowaniu naszego organizmu.    

Wiele substancji takich jak aminokwasy, różnego rodzaju enzymy służące naszemu zdrowiu znajduje się w pyłku kwiatowym i to w bardzo dużych ilościach. I tak na przykład karotenów w pyłku jest dwadzieścia razy więcej niż w marchwi. A to właśnie niedobór beta-karotenu powoduje zaburzenia wzroku. W pyłku z gryki występują duże ilości rutyny leczącą miażdżycę i nadciśnienie.

Pyłek leczy wątrobę i choroby dróg żółciowych, bardzo dobrze reguluje czynności przewodu pokarmowego, leczy schorzenia naczyń wieńcowych i serca, normalizuje ciśnienie, leczy prostatę, pobudza produkcję hormonów w gruczołach płciowych, podtrzymuje ciążę, reguluje przemianę tłuszczową i cukrową, podnosi zawartość hemoglobiny we krwi, pobudza wzrost, reguluje sen, poprawia cerę, wzmaga koncentrację i podnosi sprawność umysłową, zapobiega zmęczeniu, wzmaga wydolność fizyczną, jest doskonałym środkiem geriatrycznym, zmniejsza bóle głowy, zwiększa wytrzymałość na obciążenia fizyczne i psychiczne, zwiększa odporność na stres, jest naturalnym środkiem dopingującym w sporcie a także o czym mało się wie używany jest podczas przygotowania kosmonautów, poza tym przyśpiesza rekonwalescencję i ma własności antybakteryjne. 

Jak widać pyłek pszczeli jest bardzo drogocennym preparatem który pomoże nam zachować zdrowie i witalność.